Bugünün Tarihi:
 
Sık Kullanılanlara Ekle

 UYKU POLİKLİNİĞİ :

< ANASAYFA      

 

  

           Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Bünyesinde Kurulan Uyku Polikliniğinde, Uyku bozuklukları ve özellikle Uykuda Solunum Bozuklukları açısından değerlendirmeler yapılmaktadır.

             Polikliniğimize müracaat edenlere bir dosya açılarak, dosyadaki detaylı anket soruları sorulmakta ve gerekli ön tetkikler yapılmaktadır.Anket soruları arasında Gündüz Aşırı Uyku Hali, Horlama ve Tanıklı Apne araştırması mutlaka yer almaktadır.

             Muayenesi yapılan hastaların Vücut Kitle İndeksi gibi göstergeleri belirlenmekte ve gerekli hallerde Solunum Fonksiyon Testi, Akciğer grafisi incelenmektedir.

              Uykuda solunum bozukluğu olduğu düşünülen, Obstrüktif Uyku Apnesi riski saptanan hastalar, Polisomnografi randevusu verilerek, Uyku Laboratuvarı programına alınmaktadır.

             Uyku Polikliniğimiz hafta içi her gün hasta kabul etmekte ve bir araştırma görevlisi doktor sürekli burada görev yapmaktadır. Gereğinde uzman hekime danışılarak kararlar verilmekte olan poliklinik çalışmaları Prof. Dr. Mehmet Karadağ'ın sorumluluğunda yürütülmektedir.

          UÜTF Göğüs Hastalıkları AD, Uyku Polikliniğinde; 26 Eylül 2006 tarihinden itibaren Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelik gereğince sürücü adayları ve sürücülerde aranacak sağlık şartları arasında sayılan uyku bozuklukları ile ilgili Anket değerlendirmeleri ve Polisomnografi çalışmaları da başlamıştır.

                 

 

Copyright: UykuBozuklugu.com 2005-2006 Tasarım: Dr.Rıza Eröksüz İçerik&Düzenleme: Prof.Dr.Mehmet Karadağ